Fifa 15 Kasma Sorununun Çözümü!

1097
Advertisement


Fifa 15 Kasma/lag/fps Sorununun Çözümü!

FIFA 15, bilgisayarlarda bir çok sistemde yeterliliği sağlamasına rağmen kasma yaparak oyunculara oyunu keyifle oynatmıyor. Çok büyük sistemler istemese de bazı bilgisayarlarda yine de kasma yapıyor. Bu sorunların bazı çözümleri mevcut. Aşağıdaki adımları takip ederek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Ayrıyeten takılma sorununuz varsa aşağıdaki linke bakmanızı tavsiye ederim:

https://birincioyuncu.com/2015/01/origin-oyunlarnda-ani-taklmalar.html

1. Adım: Belgeler, Fifa 15, Fifa 15 klasörünün içerisine geliyoruz ve oradan “fifasetup” metin belgesi dosyasını açıyoruz.
Fifasetup metin belgesinde bulunan yazıların yanındaki sayıların hepsini aşağıdaki resimdeki gibi ayarlayınız.

Ayarladıktan sonra kaydedip çıkınız.

2. Adım: Masaüstünde bulunan “Bilgisayarım” simgesinin üstüne gelip sağ tıklayın ve özellikleri seçiniz. Sol köşede bulunan menüden (1) “Gelişmiş sistem ayarları”‘na tıklıyoruz. Gelen pencereden üst menüde bulunan kategorilerden (2) “gelişmiş”‘e tıklıyoruz ve performans kısmında bulunan (3) “ayarlar”‘ a tıklıyoruz ve oyuna gireceğimiz zaman görsel efektlerde bulunan (4) “En iyi performans için ayarla” seçeneğini seçiniz; (5) tamam deyip çıkınız. Oyunu oynamayı bitirdikten sonra tekrardan “Bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin” seçeneğini seçerek sisteminizi eski hale çevirebilirsiniz.

Parantez içindeki yazılar görselle uyumlu olduğu için yazılmıştır.

Son olarak, oyuna girmeden önce çalışan bütün programları kapatarak sisteminizi rahatlatınız.


- Advertisement -