The Witcher 3 Kasma Sorununun Çözümü!

2130
Advertisement

The Witcher 3 Kasma ve düşük fps Sorununun Çözümü! The Witcher 3 bazı sistemlerde çok fazla kasma yaparak oyuncuları oyundan soğutuyor. Bazı sistemler yetse bile oyun kasma yapabiliyor. Oyunda ani fps düşmeleri, düşük fps ve aşırı kasma sorununun bazı çözümleri mevcut. Bunları yaparak oyundan iyi bir şekilde fps alabilirsiniz. Bunun en iyi çözümü ise oyunu 60 fps sabitleyen Vsync özelliğini kullanmak. Aşağıdaki adımları takip ederek fps sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Oyunun ekran ayarlarını düzenlemek:

Oyuna girin,durdurma tuşuna basın, oradan “Options > Video > Postprocessing” giriniz ve oradaki bazı ayarları aşağıdaki gibi ayarlayınız.

Monitor Blor : Off  
Blur: Off   
Anti-Aliasing: Off 

Diğer ayarlar açık (on) kalabilir keyfinize kalmış.

Daha sonra, yine video kısmına gelin ve oradan bu sefer “Graphic”‘e giriniz ve oradaki bazı ayaları aşağıdaki gibi ayarlayınız.

Vsync: On
Maximum frames per second: Unlimited
Nvadia HairWorks: Off
Shadow Quality:  Low veya Medium
Foliage Visibility Range: Low veya Medium
Diğer ayarları mümkün mertebe (Medium) orta ayarlarda tutmaya çalışınız. Hepsini yapmanıza gerek yoktur. Oyunun durumuna göre grafik ayarlarını biraz daha düşürebilirsiniz.

İşlemimizi tamamladık. Bu sorunun çözümüne ek olarak oyunun son sürümünü kurun ve ekran kartı sürücüsünü en son sürümüne güncelleyiniz.

-Nvadia Driver: http://www.geforce.com/drivers
-Amd Driver: http://support.amd.com/en-us/download

İlgili Video:

 


- Advertisement -