NBA 2K16 Kasma Sorunun Çözümü


NBA 2K16 oynarken Lag , düşük fps sorununun çözümü.

NBA 2K16 Yeni çıkmasıyla birlikte her bilgisayar sisteminde iyi performans sağlayamıyor.Bu nedenle bazı işlemler yaparak bir nebze oyunda kasma sorunu çözülüyor.
Eğer NBA 2K16 oynarken sizde düşük fps alıyor,kasma yapıyorsa aşağıdaki adımları izleyerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

İlk işlemimizi oyun içerisinden yapıyoruz;
Oyun içerisinde ayarlar da bulunan “Sıpersamling ,vsync” özelliklerini kapatıyoruz ve “buffer count” özelliğini “1” yaparak oyun içerisinde bulunan işlemimizi tamamlıyoruz.

İkinci adım Nvadia kullanıcıları için geçerli;
Masa üstüne gelip sağ tıklayarak Nvadia Kontrol Paneli diyoruz.
Sol menüden 3D Settings,Manage 3D Settings kısmına giriyoruz.
Program Settings kısmında  “select a program to customize” mevcut orada bulunan “add” tuşuna basarak browse diyoruz.Ardından oyunun kurulu olduğu yerde bulunan nba2k16.exe’yi seçiyoruz

NBA2K16.exe’nin orjinal kurulu olduğu yer “C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\NBA2K16” bölümüdür.Sizde farklı yerde olabilir masa üstünde bulunan kısayol simgesine sağ tıklayarak bulunduğu dizini aç yaparak nba2k16.exe’yi bulabilirsiniz.

NBA2K16.Exe’yi seçtikten sonra;
“Use global setting” seçeneğini “high-performance nvidia processor” olarak değiştiriyoruz.

  • “Vertical sync” seçeneğini “On” yapıyoruz.
  • “Maximum pre-rendered frames” seçeneğini “1” olarak değiştiriyoruz.
  • “Power management mode” seçeneğini “prefer maximum performance” olarak değiştiriyor ve kaydedip işlemimizi tamamlıyoruz.