Mortal Kombat X Inceleme

Mortal Kombat X adlı oyununu inciliyoruz.
Mortal Kombat X adlı oyun bu yıl Next-gen teknolojisi ile destekleniyor.Daha kaliteli görseller ile dövüşmeye hazır olun!
Kombo,fatality ve sinametik sunum ile gönlümüze tat kurmayı uzun yıllardır başaran Mortal Kombat serisi yeni görselleri ile şimdeden dövüş oyunu severlerini büyük bir beklentiye soktu.

Mortal Kombat X Hakkında Detaylar;
Çıkış Tarihi: 2015 –
Oyun Motoru: Unreal Engine 3
Tür: Dövüş
Yayıncı: Warner Bros
Oyunları Geliştirici: NetherRealm Studios

Açıklanan Karakterler:

Scorpion  –   Sub-Zero  –   Cassie Cage  -D’Vorah   –  Kotal Kahn  –   Ferra and Torr ve Raiden

 Mortal Kombat X Hangi Platformlarda çıkacak?
PC
PlayStation 3, PlayStation 4
Xbox 360, Xbox One

 Demo’da yer alan mekanlar: 

  • Outworld Marketplace
  • Snow Forest
  • Cove

 Mekanlara Etkileşim:
 Her mekanda farklı etkileşim yerleri mevcut.Bir mekanda çeşitli eşyaları fırlatabiliyorken diğer mekanda ağaçın dalından destek alarak rakibe daha sert vurabiliyoruz. Strajik olarak rakibinize değişik saldırılar yapmanızı sağlayan meken etkileşimi oyuna güzel bir hava katmayı başarmış gibi.

Daha güçlü X-RAY hareketleri:
Mortal Kombat 9’da olduğu gib Mortal Kombat X’te de yer alan X-RAY sistemi şimdi daha güçlü.Yenilenmiş X-RAY hareketleri ile rakibinizin kırılmıcak kemiğini bırakmıyacaksınız!Çok canice yapılan X-RAY hareketleri fatality sistemi kadar canice olacak.

Karakter Varyaslonları:
Karakter varyaslonları oyuncuların karakterleri seçerken 3 adet farklı varyasyonlardan bir tanesini seçebilme imkanı tanıyacak.Karakterlere ilave çeşitlilik sağlayan bu özellik oyundaki dövüş stratejisini genişleticek.

Olmazsa olmaz Fatality’ler:
Mortal Kombat serisinin en sevilen özelliklerinden biri olan fatality sistemi yine çok acımasızca geliyor.Rakibinizi kaybettiğine pişman edicek olan fatality sistemi yine oldukça korkunç.Rakibinizi ortadan iki bölmek,rakibinizin kalbini çıkartmak ve daha bir sürü fatality sistemi oyunun en tatlı kısmını alıyor her ne kadar kaybeden için aynı şeyleri söyleyemesekte…

  
Videolar:
Mortal Kombat X – Tanıtım Videosu (Fragman)

 

 Mortal Kombat X Demo Oynanış Videosu

Yenilikler oldukça güncellenecektir.