0XC00007b Hatasının %100 Çözümü

1551
Advertisement


GTA 5, Mortal Kombat “0XC00007b Uygulama düzgün olarak başlatılamadı” Hatasının Çözümü.

Mortal Kombat X, Fifa 15, Battlefield Hardline, Fay Cry 4 gibi herhangi bir oyuna girmeye çalıştığınız zaman 0XC00007b hatası ile karşılaşabiliyorsunuz. Oyunlar her ne kadar farklı olsa da çözüm aynıdır. Tek bir çözüm ile bütün oyunlarda oluşan bu sorunu giderebiliyorsunuz. Bu sorun genelde bilgisayarınıza yeni format attıktan sonra bilgisayarınızda eksik DLL dosyalar olduğu için meydana gelmektedir. Çözümü her ne kadar basit olsa da dikkatli bir şekilde adımları inceleyerek çözüme ulaşabilirsiniz.

Bütün Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlarda meydana gelebilen bir sorundur ve Windows işletim sistemi için geçerli bir çözümü de mevcuttur.

Gerekli DLL Dosyaları

Öncellikle DLL dosyaları indirmeniz ve gerekli yerlere atmanız gerekiyor.

Gerekli DLL dosyaları için TIKLAYIN.

DLL dosyalarını indirin ve rar’dan çıkartın. Daha sonra,“C/Windows/SysWOW64” klasörüne giriniz. Yukarıdaki linkten indirdiğiniz DLL dosyaların hepsini SysWOW64‘ün içine atın. Gelen soruya “Tümünü Evet” yapın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra DLL dosyaları ile işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

Direct X Kurulumu

DirectX sürücüsünü bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. DLL dosyalarını gerekli yerlere attıktan sonra Direct X sürümünü bilgisayara kurmalısınız.

DirectX İndirmek için TIKLAYIN.

DirectX indirin ve kurun. Setup şeklinde olduğu için next, next şeklinde ilerleyin ve bilgisayarınıza DirectX sürücüsünü kurmayı tamamlayınız.

Bu işlemle birlikte görev tamamlanmış oluyor. Daha sonra oyunlara girebilirsiniz.


- Advertisement -