GTA 5(V) Code 202 Hatasının Çözümü


GTA – The rockstar update service is unavailable (code 202) hatasının çözümü!

GTA 5 yeni güncelleme ile birlikte böyle bir hata meydana gelmeye başladı.Güncelleme yaptıktan sonra oyuna girmeye çalıştığınızda Social Club çok yavaş açılıyor ve sonunda da “code 202” hatasını veriyor.
Bu hatayı bende alıyordum,aşağıdaki adımları takip ederek sorunun çözümüne ulaştım sizde aşağıdaki adımları izleyerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

İki adet çözüm mevcut,birinci çözümü uygulayarak sorunun çözümüne büyük ihtimalle ulaşacaksınız.Eğer birinci çözüm fayda etmezse ikinci çözümü deneyiniz.

Çözüm 1;
 DNS Ayarlarını Düzenlemek
Masa üstünde bulunan Ağ simgesine sağ tıklayarak “özellikler” diyoruz veya sağ alttan ağ simgesine sağ tıklayarak “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” diyebilirsiniz.
Etkin ağlar bölümünden internet kısmına geliyoruz ve Ethernet’i seçiyoruz.

Ethernet yazısına tıkladıktan sonra açılan pencereden (1)özellikler diyoruz ardından “bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanılır” kısmından (2)“Internet Protokolü Sürüm 4” seçeneğine giriyoruz ve açılan pencereden (3)“DNS Sunucu Adresini Otomatik Al” diyerek çözüm işlemimizi tamamlıyoruz.

Eğer üsteki çözüm sorunu gidermezse aşağıdaki çözme geçiniz.
Çözüm 2;
Social Club Tekrardan Yüklemek

Social Club’un kurulu olduğu yerden (C:\Program Files\Rockstar Games\Social Club) Social Club’u “uninstallRGSCRedistributable” exe’sine tıklayarak Social Club’ü kaldırıyoruz ve Rockstar’in resmi sitesinden son sürümünü indirip kuruyoruz.
Social Club İndirmek İçin Tıklayın