Counter Strike En Eğlenceli Server ve Modlar

1472
Advertisement

Counter Strike Go, Cs 1.6 ve diğer Counter serilerinde çeşitli oyun modları yer alıyor. Bu modlar zombi modu, hapishanede sona kalma gibi modlardan oluşuyor. Bu zevkli modlar nelermiş bu içerik altında bulabilirsiniz.

Counter strike serisinde bilindiği üzere herkes server kurabiliyor ve istediği özellikleri serverine atabiliyor. Bu yüzden sıradan savaşmaktan bıktıysanız, çeşitli modlu serverlar da mevcut. Bu geniş yelpazede en bilindik modlardan olan zombi modunu hemen hemen herkes bilir. Zombie modu ikiye ayrılıyor, biri “ZM: Zombie Modu” yani zombi ve insanları savaştığı bilindik mod diğeri ise “ZE: Zombie Escape” yani insanların belli engelleri geçerek varış noktasına kadar zombilerden kaçmasıdır. Zombi modu en bilinendi şimdi ise pek bilinmeyen oyun modlarını gözden geçireceğiz. Zombi modu gibi oyun içerisinde birçok oyun modu yer alıyor. Biz de en eğlenceli olan modları sizler için derledik.

ZM:Zombie Modu ve ZE: Zombie Escape

Oyun başlarken bir veya birden fazla şanslı kişinin enfeksiyon buluşarak zombiye dönüşerek geriye kalan bütün insanları zombiye dönüştürmesini ele alan bu modda en büyük silah serverlara göre ek özellikler. Bazı serverlar sıradandır bazılarıysa çok ek özellik barındırır. Bu laser, jetpack, altın silahlar gibi zombiye karşı çok fazla tehlike oluşturan özelliklerdir. Unutmayın ki zombilerin de zombi bombası, zombi delirmesi gibi ek özellikleri oluyor.
Zombiler, insanlara attığı pençe ile karşıdaki insanı da zombi yapabilir ta ki sonuncu insana kalana kadar. Sonuncu insan ya ölecek ya da hayatta kalacak. Zombi ve insanların savaştığı bu modda en iyi olan takım kazanacak.
Zombie Escape: Hemen hemen aynı mantıktadır. Bu modda zombiler daha güçlüdür çünkü oyundaki amaç zombilerin ölmesi değil, zombilerin yavaşlamasıdır. Oyun başında bir kaç kişi zombi olur ve insanlar varış noktasına kaçmaya başlarlar. Bu esnada bazı zorluklar karşısına çıkar insanların ki zombiler onlara yetişsin. Varış noktasına ulaşıldığı zaman, varış noktasında olan insanlar haricinde her şey patlar ve insanlar kazanmış olur. Eğer zombiler varış noktasına gidemeden insanları kendi sürüsüne kazandırırsa, zombiler kazanmış olur.

JB:Jail Break

Gardiyan ve mahkumdan oluşan bir moddur. Genelde server yöneticilerin/adminlerinin gardiyan olup mahkumlara çeşitli oyunlarla komut veren bir oyun modudur. Son bir iki kişi kalana kadar oyunlarda başarısız olan mahkumları öldürür. Son kalan kişilerde daha farklı sınavlardan geçer ve birinci belli olana kadar oyun devam eder. Birinci olan kişi gardiyan olmaya hak kazanır. Servera göre puan da kazanılabilir.
SF:Surf


İnsanların çeşitli yerlerden kayarak birbirleriyle savaştığı bir moddur. Serverlara göre değişiklik gösteren bu modda genel olarak ölüp tekrar canlanma mevcuttur. Bir çok haritada güçlü silahlar vardır fakat bu silahlara ulaşmak zordur. Bu yüzden iyi surf yaparak o silahları elde edip rakiplerinize karşı bir avantaj yaratabilirsiniz.
HG:Hunger Games (CS GO, CS Source)


Oyun başlarken, kimsede bıçak dahil hiç bir şey bulunmuyor. Genelde haritalar çok geniş oluyor ve etrafında bir çok kutu oluyor. Etraftaki kutuları kırarak içinden silah düşürebiliyorsunuz. Düşen silahlar AWP alan kazanır diye düşünüldüğünden çok güçlü silahlar yerine Scout gibi daha mütevazı silahlar düşüyor. Düşen silahlarla rakiplerinize saldırabilirsiniz veya grup yaparak sona kalana kadar herkesi avlayabilirsiniz. Sonundaysa,oyunun bitmesi için gruptakiler birbirleriyle savaşıyor ve sona kalan oyunu kazanıyor.
Deathrun

İki takıma ayrılan bu modda bir grup tuzakçı bir grup da tuzakları aşan grup oluyor. “T” takımı çeşitli tuzaklardan geçiyor, tuzakların hepsini ölmeden tamamlarsa CT’yi öldürme şansını yakalıyor. CT takımı ölmemek için tuzakları tam vaktinde çalıştırmaları gerekiyor. Aksi taktirde bütün tuzakları aşan silahlı oyunculara karşı bıçakla saldırmak durumunda kalabilir.
MG:MiniGame


Herkesin tek olup kimsenin birbirini öldüremediği bu modda çeşitli zorlukları aşarak sona ulaşmanız gerekiyor. Zorlukları aşamazsanız ölüyor ve bir çok serverda herkes ölene kadar bekliyorsunuz. Saw tadında olan bu mod engelleri aştıkça daha da zorlaşıyor.

KZ


Herkesin tek olup kimsenin birbirini öldüremediği bir mod daha. Tırmanma ile ilgili bir mod. Çeşitli yerleri zıplayarak bitiş noktasına kadar gitmeniz gerekiyor. Bir çok serverda save, load sistemi mevcut. Yani yere düştüğünüz zaman en son save yaptığınız yerden load yaparak başlıyorsunuz.


- Advertisement -